Porozumienie Patronackie między WSB-NLU a Zespołem Szkół Nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle

Następne podpisanie Porozumienia o Patronacie w ramach programu "Partnerska Szkoła".

W dniu 14 lutego 2024 roku zostało podpisane Porozumienie o Objęciu Patronatem w ramach programu "Partnerska Szkoła" pomiędzy Wyższą Szkołą Biznesu - National Louis University (WSB-NLU) w Nowym Sączu, którą reprezentował Prodziekan, dr Michał Mółka, a Zespołem Szkół Nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle, którego Dyrektorem jest Pan mgr Robert Niemiec.

Dodatkowo odbyły się warsztaty dotyczące "hejtu w ujęciu psychologicznym, IT i prawnym", które miały miejsce tego samego dnia dla uczniów Szkoły Liceum ZS Nr 4 w Jaśle, stanowiły istotne wydarzenie edukacyjne. Dzięki kompleksowemu podejściu, uczestnicy mieli okazję zgłębić różne aspekty tego zjawiska, począwszy od psychologicznych przyczyn motywujących hejterów, przez techniczne aspekty bezpieczeństwa w świecie cyfrowym, aż po prawne konsekwencje działań hejterskich.

Celem tego porozumienia jest nawiązanie współpracy między WSB-NLU a ZS Nr 4, która będzie obejmować:

• Zapewnienie możliwości bezpłatnego uczestnictwa uczniów ZS Nr 4 w wybranych kursach oferowanych przez WSB-NLU, dostępnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Przykładowe kursy obejmują m.in. maturę z matematyki na różnych poziomach oraz kurs "IT Sec for YOU", gdzie specjalista od cyberbezpieczeństwa uczy poprzez analizę przypadków związanych z zachowaniami w sieci.

• Zachęcanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w pracach Kół Naukowych działających na Wydziałach WSB-NLU.

• Organizacja warsztatów i praktyk dla uczniów w ZS Nr 4 lub w WSB-NLU, prowadzonych przez kadrę akademicką WSB-NLU.

• Umożliwienie uczniom udziału w konferencjach i wydarzeniach o charakterze popularno-naukowym, organizowanych przez WSB-NLU.

• Umożliwienie konsultacji nauczycieli z ZS Nr 4 z pracownikami naukowo-dydaktycznymi WSB-NLU.

• Wspieranie merytoryczne wspólnych inicjatyw promujących i rozwijających zarówno ZS Nr 4, jak i WSB-NLU.

• Stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa uczniów ZS Nr 4 w wydarzeniach organizowanych przez WSB-NLU, takich jak "Potęga Informatyki", "Run 4 a Smile", "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość" czy "International Cooking Day".

Porozumienie o współpracy między obiema instytucjami edukacyjnymi zostało nawiązane na czas nieokreślony i staje się skuteczne od momentu jego podpisania.