Zostań obserwatorem rozpraw sądowych! Ruszają praktyki w ramach Obywatelskiego Monitoringu Sądów

Wspólnie z Fundacją Court Watch Polska serdecznie zapraszamy naszych Studentów do udziału w projekcie Obywatelski Monitoring Sądów (OMS), który jest realizowany w formie praktyk studenckich!

• Co to takiego? OMS to program umożliwiający obserwację rozpraw, raportowanie wniosków z obserwacji oraz działanie na rzecz przestrzegania zasady jawności pracy sądów.
  • Gdzie? Praktyki można realizować w dowolnym mieście w Polsce, w którym jest sąd. Dane z obserwacji będziecie mogli wprowadzać online, a od maja 2024 r. również za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej dla obserwatorów!
  • Jak długo? Tempo realizacji praktyk jest elastyczne – można je dostosować do swoich możliwości w ciągu całego roku akademickiego od października do czerwca lub zrealizować intensywniej, np. podczas dwutygodniowych ferii.
  • Ile godzin? To Wy decydujecie, ile czasu chcecie poświęcić na program. Można dołączyć na tyle godzin, ile potrzebujecie, zrealizować tylko część praktyk w ramach Fundacji lub zostać na dłużej – wszystko zgodnie z indywidualnym porozumieniem.

Szkolenie przygotowawcze! Razem z #courtwatchpolska zapraszamy na darmowe szkolenie, które przygotuje Was do monitorowania rozpraw. Odbędzie się w Nowym Sączu już 24 maja! Zapisy na szkolenie są obowiązkowe. Zapisać się można tutaj. Więcej informacji w wydarzeniu.

To wyjątkowa okazja, by połączyć pasję do prawa z realnym wpływem na społeczeństwo. Bądźcie aktywni i zaangażujcie się w sprawy, które będą miały znaczenie dla Was i innych!