Studia jednolite magisterskie - kierunek Prawo, specjalność:
Prawo ogólne

Partner
Kierunek:

Poziom:

jednolite magisterskie

Czas trwania:

10 semestrów

Cena podana za 1 miesiąc (10 rat w roku)
studia stacjonarne

648,00 zł

studia niestacjonarne

678,00 zł

studia RealTime Online (hybrydowe)

698,00 zł

Prawo ogólne na WSB-NLU to studia jednolite, pięcioletnie, których ukończenie wiąże się z uzyskaniem tytułu naukowego magistra. Przez pięć lat kształcenia nasi studenci prawa ogólnego mają możliwość czerpać wiedzę od wykwalifikowanej i doświadczonej kadry naukowo-dydaktycznej.

Dowiedz się więcej na temat samego kierunku i jego programu, jak i naszej uczelni!

Dla kogo przeznaczone są jednolite studia magisterskie Prawo ogólne?

Jednolite studia magisterskie na kierunku prawo ogólne to doskonały wybór dla wszystkich młodych adeptów sztuki prawniczej. Kierunek ten powinny wybierać osoby ambitne i zdeterminowane, które mimo wysoko postawionej poprzeczki systematycznie dążą do realizacji własnych celów. Prawo ogólne to studia dla osób, które swoją przyszłą karierę zawodową wiążą z pracą w charakterze sędziego, adwokata, prokuratora, ale także kuratora oraz komornika. To również kierunek przeznaczony dla osób chcących znaleźć zatrudnienie w działach prawnych korporacji oraz w placówkach dyplomatycznych.

Program studiów: Prawo ogólne

Program studiów prawa ogólnego jest programem nauczania w zakresie prawa, który skupia się na podstawowych dziedzinach prawa i zagadnieniach prawnych. Celem takiego programu jest zapewnienie studentom solidnych podstaw wiedzy prawnej, które mogą być później rozwinięte w ramach bardziej specjalistycznych programów.

Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.

Jakie kompetencje uzyskuje absolwent studiów magisterskich na kierunku Prawo ogólne?

Jednolite studia jednolite na kierunku prawo ogólne na WSB-NLU to kompleksowa wiedza i szeroki wachlarz umiejętności, przekazywane studentom w przystępny sposób. Absolwenci tego kierunku posiadają zarówno niezbędną do wykonywania wybranego zawodu prawniczego wiedzę, jak i przydatne kompetencje. Doskonale orientują się w prawie polskim i unijnym, a także w aktualnym orzecznictwie sądów oraz trybunałów. Ponadto bezbłędnie posługują się, jak i rozumieją zawiłości specjalistycznego języka branżowego oraz umiejętnie interpretują przepisy, z których wyciągają trafne wnioski.

WSB-NLU znajduje się w TOP10 najchętniej wybieranych Uczelni niepublicznych w Polsce!*

Forma studiów na WSB-NLU

Studia prawnicze na WSB-NLU trwają pięć lat. Są to jednolite studia magisterskie, po których ukończeniu przeprowadzany jest egzamin. Kończą się uzyskaniem tytułu magistra prawa.

Studia stacjonarne

Prowadzone na terenie kampusu w Nowym Sączu.

Studia niestacjonarne

Odbywające się w formie tradycyjnych i hybrydowych zajęć w Nowym Sączu, a dodatkowo są wspierane przez system CloudA ™

Studia interaktywne

RealTime Online (hybrydowe)

Jak długo trwają jednolite studia magisterskie z prawa ogólnego?

Jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo ogólne trwają:

• 10 semestrów

Koszt studiów Prawo ogólne

Czesne za studia magisterskie na kierunku Prawo ogólne płatne są w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego.

Pełen cennik można znaleźć w sekcji "Regulamin opłat i inne dokumenty" na stronie Rekrutacja

Jak wygląda
dyplom?

Opis wzoru dyplomu ukończenia studiów oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania.

Projekt graficzny DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW wraz z opisem zabezpieczeń.

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda rejestracja internetowa na studia?
Jakie dokumenty muszę złożyć, by zostać studentem WSB-NLU?
Ile wynosi opłata rekrutacyjna w WSB-NLU?
W jaki sposób mogę uzyskać informację o przyjęciu na studia?
W jaki sposób mogę ubiegać się o przyjęcie do akademika?
W jaki sposób mogę się zapisać na studia?
W jakiej formie złożyć dokumenty czy muszę przesłać je pocztą?
Jak wygląda studiowanie online? Czy na część zjazdów należy zjawić się na uczelni?
Chcę studiować dwie specjalności jednocześnie, jak to zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Chcesz wiedzieć więcej o tej specjalności?

Wyślij do nas wiadomość online!

Przesuń w prawo aby wysłać

Nie jesteś jeszcze zdecydowany?

Sprawdź naszą pozostałą ofertę i dodatkowe możliwości!

Wzbogać swoją wiedzę dodatkowymi kursami online z zakresu Zarządzania.

Sprawdź naszą ofertę studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania.

Sprawdź wydarzenia oraz projekty społecznej naszej Uczelni. Poznaj władze i sylwetki absolwentów.

Poznaj lepiej nasz Campus i Studentów. Sprawdź formy studiowania i możliwe stypendia.