Przedstawiciele WSB-NLU wśród uczestników IV Sympozjum Business Process Management (BPM)

19 kwietnia 2024 roku w Katowicach odbyło się IV Sympozjum Business Process Management (BPM) pod hasłem "Automatyzacja procesów biznesowych i sztuczna inteligencja w dobie wyzwań gospodarki". Wydarzenie zgromadziło ekspertów, naukowców oraz praktyków z całej Polski, którzy dyskutowali o najnowszych trendach i wyzwaniach w zarządzaniu procesami biznesowymi.

Wśród uczestników aktywną rolę odegrali przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu – dr hab. Natalia Potoczek, prof. WSB-NLU; mgr inż. Katarzyna Homoncik; mgr inż. Jarosław Bochenek; inż. Krzysztof Hornik oraz mgr Artur Kornatka. W czasie wydarzenia podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie wdrażania praktyk zarządzania procesami biznesowymi.

Sympozjum, organizowane we współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz innymi instytucjami, stało się platformą dla prezentacji najnowszych badań teoretycznych i praktycznych. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, wykładach oraz prezentacjach zaproszonych gości, które skupiały się na wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych do modelowania procesów biznesowych.

Spotkanie stanowiło również okazję do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów, co ma na celu dalsze rozwijanie i propagowanie idei BPM w Polsce i na świecie. Udział tak znaczących przedstawicieli środowiska akademickiego i biznesowego potwierdza znaczenie i rosnącą popularność zarządzania procesami biznesowymi jako kluczowej kompetencji w nowoczesnej gospodarce.